Liv ozvaničio saradnju sa Bostonskom dječijom bolnicom

LIV Hospital – Ulus je ozvaničio saradnju sa dječijom bolnicom iz Bostona (USA).

Bostonska dječija bolnica, koja se smatra najboljom američkom bolnicom u rangiranju dječijih bolnica, pruža usluge drugog mišljenja za dijagnozu i liječenje djece sa određenim i teško dijagnostikovanim bolestima.

Planirano je da LIV Hospital – ULUS dobija mišljenja od ljekara Bostonske dječije bolnice, koji su stručnjaci u svojim oblastima, putem onlajn konsultacija za dijagnozu i liječenje složenih bolesti koje je teško dijagnosticirati.

Podsjećamo, LIV Hospital – Ulus pruža liječenje svima, od novorođenčeta koje je tek otvorilo oči, do onih koji će tek zakoračiti u adolescenciju. Na Klinici za dječije zdravlje i bolesti u bolnici Liv, dijagnostika i liječenje u vezi sa ovom granom mogu se obavljati u podgranskim klinikama kao što su pedijatrijska reumatologija, dječija nefrologija, dječija hematologija, dječija onkologija, dječija kardiologija, dječija endokrinologija, dječija gastroenterologija, dječija alergija i imunologija…